Materiał: PC Typ: uniwersalne gniazdko i wtyczki z jednym gniazdem QC3.0 USB-A + jednym PD USB-C Kolor: czarny Masa: 120 g Napięcie: 110-240 V a.c. Moc: 880 (przy napięciu 110 V a.c.), 1840 (przy napięciu 230 V a.c.) W Stopień ochrony: IP20 Częstotliwość: 50/60 Hz Klasa izolacji elektrycznej: II Maks. prąd: 8 A Uziemienie: Nie Typ gniazda: uniwersalne Typ wtyczki: I (AU, CN), G (UK), A (USA, JP), C (większość EU) Ochrona przed dziećmi: tak Maks. moc: 1840 W Bezpiecznik: 8A Napięcie wyjściowe gniazda USB: 5, 9, 12 V d.c. Maks. prąd wyjściowy gniazda USB: 3, 2, 1.5 A Całkowite napięcie wyjściowe gniazd USB: 5 V d.c. Całkowity maks. prąd wyjściowy gniazd USB: 3 A Całkowita maks. moc wyjściowa gniazd USB: 18 W Min. pobór prądu: 600 mA
Adapter z wbudowana ładowarką z dwoma portami USB w technologii szybkiego ładowania przystosowany do standardu ponad 150 krajów.
Wysuwane wtyczki z mechanizmem blokady, który zabezpiecza przed wsunięciem się pinów z powrotem do obudowy. Adapter zabezpieczony przed zwarciem za pomocą łatwo dostępnego bezpiecznika ceramicznego. Obudowa wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego o zmniejszonej palności.
FUNKCJA ADAPTERA
uniwersalne gniazdko z zabezpieczeniem przed dziećmi cztery rodzaje wtyczek moc maksymalna przy 230 V: 1840 W bezpiecznik ceramiczny: 8 A wymiary: 68 x 53 x 52 mm w zestawie zapasowy bezpiecznik
FUNKCJA ZASILACZA
moc maksymalna: 18 W gniazdko USB-C w technologii PD (power delivery): 5V/3 A, 9V/2 A, 12V/1.5 A gniazdko USB-A w technoligii Q.C. 3.0 (quick charge): 5V/3 A, 9V/2 A, 12V/1.5 A TECHNOLOGIA SZYBKIEGO ŁADOWANIA
Niemal wszystkie nowoczesne urządzenia mobilne typu smartfon czy tablet obsługują techologię szybkiego ładowania. Najpopularniejsze z nich to PD oraz Q.C. W telegraficznym skrócie, technologia ta umożliwia ładowanie baterii wyższym napięciem.
Dedykowany układ zarządzania baterią komunikuje się z ładowarką, potrafi określić jej możliwości oraz się do nich dostosować. Wyższe napięcie umożliwia ładowanie niższym prądem przy zachowaniu tej samej lub większej mocy. Dla przykładu, przy napięciu 5 V i natężeniu 3 A uzyskujemy 15 W mocy, przy napięciu 9 V i natężeniu 2 A ta moc będzie na poziomie 18 W. Analogicznie przy napięciu 12 V i natężeniu 1.5 A.
Różnica w mocy na pierwszy rzut oka nie jest duża. Jednak należy pamiętać o ograniczeniach zarówno po stronie kabla jak i samej baterii. Im wyższe natężenie prądu, tym trudniej zarówno dla cienkich żył kabla, jego wtyczek, a także układu zarządzania baterią. Przykładowo, pomimo że ładowarka może dostarczyć 3 A prądu przy napięciu 5 V, to kabel i układ zarządzania baterii w telefonie zazwyczaj nie przyjmą więcej niż 2 A, co ostatecznie przełoży się na moc rzędu 10 W. Jeżeli jednak podwyższymy napięcie, np. do 9 V, to przy tym samym prądzie ładowania uzyskamy już 18 W, czyli urządzenie naładujemy niemal dwa razy szybciej.
Współczesne smartfony w imię ekologii coraz częściej dostarczane są bez ładowarek. Uniwersalny adapter podrózny YATO to nie tylko niezbędny produkt na zagraniczne podróże, ale także wysokiej jakości szybka ładowarka z potwierdzonymi wieloma testami parametrami, którą bezpiecznie możemy ładować zarówno nasze smartfony, jak i tablety.
UWAGA
Napięcie sieciowe w większości krajów wykorzystujących standard gniazdka typ A, B oraz I różni się od standardu europejskiego. Adapter nie konwertuje napięcia sieciowego 230 V na 110 V. Urządzenia nieprzystosowane do pracy w przedziale AC 100-250 V mogą nie działać poprawnie.